Droga po szczęście, Takie tam różne

Notatnik przeprowadzkowy Lady M.

Ja umyłam głowę – zakomunikowała Księżniczka, zasypiając przy mnie – a ty nie umyłaś. No i trudno, będziesz brzydka.

Mimo znużenia wyraziła ten osąd tak dobitnie, że skojarzyła mi się z jurorem jakiegoś Must Be The Model czy innego Gwiazdy Zostają na Lodzie. Wpisuje się to zresztą w trend, zgodnie z którym każdy może być ekspertem, niezależnie od posiadanej wiedzy czy doświadczenia w danej dziedzinie. Skoro więc na przykład, nie mając dzieci, można zostać specjalistą od wychowania, to ja się dzisiaj mianuję autorytetem od przeprowadzek, jako że mam jedną tuż za sobą – to nic, że pierwszą od dwunastu lat. 😉

Kobieta, Dziewczyna, Ludzie, Kobiet, Ręka, Uwaga

Subiektywny Poradniko-Notatnik Przeprowadzkowy Lady Makbet:

 1. Jeżeli wahasz się pomiędzy wyrzuceniem a zatrzymaniem jakiejś rzeczy – wyrzuć. I tak zabierzesz wszystkiego za dużo. (Rada otrzymana od Żuczka – trafność 10/10)
 2. Istnieje ryzyko, że jeśli spuścisz z oka duży pusty karton, to chwilę później zastaniesz swoje dziecko skaczące do niego na główkę z łazienkowego podestu.
 3. Jeśli złapiesz się na pakowaniu kartonu w inny karton, to najprawdopodobniej potrzebujesz odpoczynku.
 4. Kartonów, taśmy klejącej, czasu na pakowanie i odłożonych pieniędzy masz za mało. Słowo.
  package-2072221_960_720
 5. Opisywanie pudeł hasłami w stylu: „ostrożnie, szkło”, „nie rzucać” lub „tą stroną do góry” może i wydaje się profesjonalne, ale jest kompletnie bez sensu. Panowie z firmy przeprowadzkowej nie mają czasu tego czytać, o stosowaniu nie mówiąc. Jak w starym dowcipie – tyle roboty, że nie ma kiedy taczki załadować. Czy tam kartonu.
 6. Możesz być nawet mistrzem świata w Tetrisie i mieć doktorat z logistyki, a i tak zostanie Ci na końcu jakaś fikuśna karafka po babci, zegar w kształcie kota albo inne akcesoria do odkurzacza, które za Chiny nie wejdą do żadnego pudła.
 7. Dzień przed przeprowadzką to idealny czas, żeby ZUS albo Urząd Skarbowy upomniał się o jakiś dokument sprzed czterech pokoleń, który spakowałaś/eś nie wiadomo gdzie na samym początku procedury. A nawet, jeśli wiadomo gdzie, to zapewne jest to najgłębiej schowany karton w całym domu.
 8. Liczba otrzymanych prezentów pożegnalnych jest wprost proporcjonalna do tego, co już zdążyłaś/eś spakować i odwrotnie proporcjonalna do pozostałego miejsca w kartonach.
  office-4480212_960_720.jpg
 9. Pożegnania są trudniejsze, niż się wydaje.
 10. Po wywiezieniu rzeczy warto jest odkurzyć mieszkanie. Pamiętaj jednak, że pożyczenie odkurzacza od sąsiadki zajmuje godzinę, a oddawanie go drugą. Plusy: wypijesz dwie kawy, zjesz pączka i serniczek, przy okazji dowiadując się, że szwagier Waldka ciągle pije, syn Moniki kupił mieszkanie, a Kowalskiej wycięli woreczek. Nie przejmuj się, nawet mąż sąsiadki nie wie, kim są Waldek, Monika i Kowalska. Minusy: jesteś na diecie i masz plan dnia napięty jak plandeka na żuku, a tymczasem… zjesz pączka i serniczek, przy okazji dowiadując się, że szwagier Waldka ciągle pije, syn Moniki kupił mieszkanie, a Kowalskiej wycięli woreczek.
 11. Na pewno i tak czegoś zapomnisz. Najprawdopodobniej tego, co zostawiłaś/eś na samym wierzchu właśnie po to, żeby na 100% to zabrać.

W każdym razie jesteśmy przeprowadzeni. Księżniczka z powodzeniem aklimatyzuje się w przedszkolu, ja właśnie zaczęłam nową pracę. Pierwsza relacja z „nowego” już niebawem.  🙂

1 myśl w temacie “Notatnik przeprowadzkowy Lady M.”

 1. Hahaha! Trafione w punkt! Mówię ci to ja, prawdziwa i jedynie słuszna ekspertka od przeprowadzek, która jako dorosła osoba przeprowadzała się…. nigdy? 😂

  Cieszę się, gratuluję i trzymam kciuki i wierzę, że to krok ku lepszemu.
  Czy w nowym miejscu już was powitano po sąsiedzku sernikiem?

  Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s